ESI Rigenforte Shampoo Anticaduta * 200 ML

ESI Rigenforte Shampoo Anticaduta * 200 ML

Lekë 1,280.00
Title:  
Shampo forcuese dhe parandaluese e rënies së flokëve.

200 ml

ESI Rigenforte Shampoo Energizzante përmban një përzierje surfaktantësh efektivë por shumë delikatë të cilët pastrojnë flokët në thellësi, por në mënyrë jo agresive, duke lejuar gjithashtu përdorimin e përditshëm, duke respektuar brishtësinë e tyre.

E përshtatshme për të gjitha llojet e flokëve dhe skalpit. 

Produkt hipoalergjik, i formuluar për të minimizuar dukuritë irrituese. 

I nënshtrohet testeve të alergjisë në Qendrën e Kozmetologjisë të Universitetit të Ferrarës. Pa ngjyra, parabene, SLS dhe SLES. 

I përshtatshëm për flokë të imët dhe të dëmtuar, i jep volum, ton dhe hidratim fibrës së flokëve të dëmtuar nga dielli, era, smogu, bojërat.

Veprimi:

  • Forconi strukturën e flokëve;
  • Hidraton flokët dhe i bën të butë dhe të lehtë për t'u krehur.

  • Aplikojeni në skalpin e kokës dhe flokët e lagur, masazhoni butësisht;
  • Lëreni për 2-3 minuta më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm të ngrohtë.;
  • Përdorimi mund të jetë edhe i përditshëm.

Shiko edhe