Genove Laboratorios Pilopeptan Anti-Hair Loss Lotion * 100 ML

Genove Laboratorios Pilopeptan Anti-Hair Loss Lotion * 100 ML

Lekë 2,600.00
Title:  
Një locion flokësh i formuluar me një kompleks inovativ bioaktiv që ndihmon në parandalimin e rënies së flokëve.

100 ml

Froika Pilopeptan Anti-Hair Loss Lotion është një locion flokësh lehtësisht i absorbueshëm, i formuluar me një kompleks inovativ bioaktiv që ndihmon në parandalimin e rënies së flokëve dhe miniaturizimin e gjëndrave të flokëve, nxit rritjen e flokëve dhe hidraton dhe forcon skalpin e kokës.

  • Ekstraktet e Kalendulës dhe Kamomilit sigurojnë një efekt qetësues dhe qetësues në lëkurën e kokës. 
  • Ginseng aktivizon mikroqarkullimin dhe, së bashku me tërfilin e kuq, janë frenues të 5α-reduktazës. 
  • Acetyl-tetrapeptide-3 është një aktivizues i sinjaleve stimuluese të folikulit të flokëve dhe, si rezultat, ndihmon në zgjatjen e fazës anagjene të rritjes së flokëve. 

Kombinimi i të gjitha këtyre siguron një fuqi të lartë antioksiduese.

  • Spërkateni në një skalp të pastër 1 herë në ditë. 
  • Mos e shpëlani.
  • Tharje e shpejtë pa mbetje yndyrore.

Shiko edhe