La Roche Posay Lipikar Lait Urea * 400 ML

La Roche Posay Lipikar Lait Urea * 400 ML

Lekë 3,280.00
% Uresë:  
Qumësht hidratues trupi për lëkurë të thatë me tendencë atopike.

400 ml

La Roche Posay Lipikar Lait Urea është një qumësht hidratues i trupit për lëkurë të thatë me tendencë atopike.
Formuluar në mënyrë specifike për:

  • Lëkurë e thatë, e ashpër, e plasaritur. I përshtatshëm për fëmijë, të rritur dhe të moshuar. 
  • Gjithashtu i përshtatshëm për keratosis pilaris, xerozë dhe lëkurë të prirur ndaj psoriasis

Përfitimet kryesore:

  • Zvogëlon shenjat e lëkurës së thatë dhe parandalon rikthimin e vrazhdësisë, rrëshqitjes, shtrëngimit dhe kruajtjes.
  • Rikthen elasticitetin e lëkurës.
  • APLIKOHET edhe për lëkurë jashtëzakonisht të thatë
  • ANTI IRRITIMI PËR 48H: E provuar për të parandaluar përsëritjen e acarimit për 48H

Përbërësit aktivë:

  • UREA 5 ose 10%: Ofron efekt natyral keratolitik për të përmirësuar rinovimin e qelizave të lëkurës - lëkura e lëmuar - ruan hidratimin e lëkurës. ALLANTOIN: Qetëson ndjenjën e acarimit. Hidraton thellësisht lëkurën duke mbajtur ujin dhe stimulon rigjenerimin e qelizave. 
  • GJALPI SHEA: Ofron një sasi ideale të acideve yndyrore për lëkurën.

  • Aplikoni një ose dy herë në ditë me lëvizje të buta masazhi, mundësisht pas pastrimit. 
  • Mos e aplikoni në fytyrë.

Shiko edhe