Lakme Scalp Care Pure Shampo * 300 ML

Lakme Scalp Care Pure Shampo * 300 ML

Lekë 2,500.00
Title:  
Shampo micellare për skalpin e yndyrshëm.

300 ml

Lakme Scalp Care Pure Shampo është një shampo micelare për skalpin e yndyrshëm.
Agjentët aktivë:

  • BIOME Oléoactif® Tretësirë organike post-prebiotike, Rikthen barrierën mbrojtëse të kokës. Balancon dhe mbron mbrojtjen natyrale të lëkurës së kokës.
  • Ekstrakt 100% natyral i mikroalgave me burim nga Mesdheu, nëpërmjet proceseve të qëndrueshme dhe bioteknologjisë blu: Redukton mbiprodhimin e naftës.
  • Zinkdioni, rregullator fiziologjik i sebumit: Redukton sekretimin e sebumit duke rregulluar gjëndrën dhjamore.
Përfitimet:
  • Forcon mikrobiotën e kokës. Ruan komunitetin e mikroorganizmave të një skalpi të shëndetshëm. Respekton diversitetin e mikrobiotës.
  • Ndjesi pastrimi afatgjatë, kështu që ju mund t'i lani flokët më rrallë.
  • Skalp pa vaj me një ndjesi të këndshme dhe komode.


  • Aplikojeni në lëkurën e kokës.
  • Masazh.
  • Lëreni për disa minuta.
  • Shpëlajeni.

Shiko edhe