Lakme Teknia Scalp Pure Mask * 250 ML

Lakme Teknia Scalp Pure Mask * 250 ML

Lekë 3,400.00
Title:  
Një maskë për t'u aplikuar para pastrimit që vepron si një detoksifikues që pastron, thith vajin dhe e lë skalpin e kokës pa papastërti.

250 ml

Lakme Teknia Scalp Pure Mask është një maskë për t'u aplikuar para pastrimit që vepron si një detoksifikues që pastron, thith vajin dhe e lë skalpin e kokës pa papastërti.
Përbërësit aktivë:

 • BIOME Oléoactif® Tretësirë organike post-prebiotike, Rikthen barrierën mbrojtëse të kokës. Balancon dhe mbron mbrojtjen natyrale të lëkurës së kokës.
 • Argjila natyrale pa aditivë, vendase në bregdetin e Mesdheut, e pasur me minerale dhe elementë gjurmë: Thith sebumin e tepërt.
 • Zinkdioni, rregullator fiziologjik i sebumit: Redukton sekretimin e sebumit duke rregulluar gjëndrën dhjamore.
Përfitimet:
 • Forcon mikrobiotën e kokës. 
 • Ruan komunitetin e mikroorganizmave të një skalpi të shëndetshëm. 
 • Respekton diversitetin e mikrobiotës.
 • E tonifikon skalpin e kokës dhe e lë atë pa papastërti.
 • Skalp pa vaj me një ndjesi të këndshme dhe komode.

Përdorimi:

 • Aplikojeni në skalpin e tharë.
 • Masazhoni butësisht.
 • Lëreni për 10 minuta.
 • Shpëlajeni.
 • Lani me SH të pastër.

Shiko edhe