Laxene Gravidanza * 20

Laxene Gravidanza * 20

Lekë 2,200.00
Title:  
Favorizon ekuilibrin e florës intestinale dhe lëizshmërinë e zorrëve, tek gratë shtatzëna..

20 bustina

Laxene Gravidanza favorizon ekuilibrin e florës intestinale dhe rregullsinë e kalimit të zorrëve.

  • INULIN është një fibër diete që rrjedh nga cikorja që nuk metabolizohet nga trupi dhe për këtë arsye nuk jep kalori. Falë përbërjes së tij vepron si prebiotik dhe favorizon ribalancimin e florës bakteriale duke rregulluar në mënyrë optimale funksionet e zorrëve.
  • PSILIUM, Farat e kësaj bime janë të indikuara për trajtimin e kapsllëkut dhe kapsllëkut sepse kanë një shtresë mucilaginoze të aftë për të thithur sasi të mëdha uji, duke ënjtur. Prandaj, promovon rregullsinë e tranzitit të zorrëve duke garantuar një konsistencë dhe vëllim normal të jashtëqitjes dhe duke pasur një efekt zbutës prebiotik dhe qetësues në sistemin tretës.
  • KONCENTRAT LËNG KUMBLE- Lëngu i kumbullave të thara është një laksativ natyral që ndihmon në rregullimin e tranzitit të zorrëve. Veprimi i saj është për faktin se kumbullat janë fruta të pasura me fibra, por edhe me sorbitol, sheqer i cili nuk përthithet nga trupi ynë dhe që me osmozë e tërheq ujin në lumenin e zorrëve.

  • Rekomandohet të merrni 1 ose 2 qese në ditë. 
  • Tretni përmbajtjen e 1 bustine në një gotë të madhe me ujë, përzieni shumë mirë dhe konsumojeni menjëherë pas përgatitjes

Shiko edhe