M.A.D Delicate Daily Moisturizer 50 ML

M.A.D Delicate Daily Moisturizer 50 ML

Lekë 5,850.00
Title:  
Një hidratues i lehtë, i krijuar për të minimizuar irritimet dhe për të siguruar hidratimin e nevojshëm për një lëkurë të shëndetshme.

50 ml

M.A.D Delicate Daily Moisturizer, një hidratues i lehtë, i krijuar për të minimizuar irritimet dhe për të siguruar hidratimin e nevojshëm për një lëkurë të shëndetshme. Delicate Daily Moisturizer përmban një përzierje të rëndësishme të përbërësve dhe ekstrakteve bimore duke e bërë lëkurën të duket sa më mirë dhe të ndjehet më e shëndetshme. Kamomili, Likuiricia dhe Aloe Vera ndërveprojnë sëbashku për të qetësuar dhe hidratuar lëkurën duke e lënë atë jo të yndyrshme.

Përbërësit aktivë:

 • Vetë qetësuese të Aloe & Camomile ndihmojnë në qetësimin dhe largimin e stresit të lëkurës së irrituar.
 • Ekstrakte që rrjedhin nga Tërshëra, me veti qetësuese ndihmojnë në reduktimin e skuqjes dhe përmirësimin e pamjes së lëkurës.
 • Kompleksi anti-inflamator, një përzierje unike e ekstrakteve që ndihmojnë në desensibilizimin, lëkurën e përflakur dhe të traumatizuar.
 • Kompleksi thelbësor i aminoacideve, të ndodhura natyrshëm në trup, këta 'ndërtues të proteinave' ndihmojnë në ristrukturimin dhe përsosjen e lëkurës së dëmtuar.
 • Ekstrakti i jamballit, një ilaç natyral për lëkurën e kuqe, të irrituar dhe të ndjeshme, ndihmon në reduktimin e inflamacionit në lëkurën natyrale delikate, si dhe në lëkurën e trajtuar kozmetikisht. Jamballi gjithashtu duket se rrit imunitetin dhe përmban antioksidantë të fuqishëm dhe mund të zvogëlojë skuqjen që vjen nga lëkura e përflakur nga mjedisi.
 • Acidi hialuronik, një karbohidrat kompleks, acidet hialuronik ngjiten në fibrat e kolagjenit dhe elastinës dhe ndihmojnë në kryerjen e funksionit jetësor të lëkurës. I lejon qelizat të ruajnë ujin dhe ndihmon në rikthimin e strukturës dhe elasticitetit të lëkurës.
 • Prodew 400, i përbërë nga 8 lloje të aminoacideve si dhe PCA natriumi dhe acidi laktik, ky kombinim ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga thatësia, ndihmon në hidratimin dhe promovon elasticitetin. Formulimi i aminoacideve është modeluar sipas aminoacideve natyrale të lëkurës dhe ka veti të shkëlqyera hidratuese për shkak të efektit sinergjik të natriumit PCA dhe L-Proline duke rritur kështu funksionin natyral të lagështisë së lëkurës dhe duke treguar një rritje prej 85% në efektin hidratues.
 • Sedaplant Richter, një kombinim kompleks i ekstrakteve bimor anti-irritues, Sedaplant Richter rrjedh nga kopër, hops, kamomil, nenexhik balsam, veshtull dhe yarrow. Ky kombinim është i përzier me alantoinën e rekomanduar për qetësimin e lëkurës së irrituar dhe për promovimin dhe ruajtjen e ekuilibrit të lëkurës së shëndetshme. Sedaplant Richter gjithashtu ndihmon në forcimin, stimulimin dhe zbutjen e lëkurës së thatë. Brenda përzierjes bimore, ekstrakti i yardheve vepron si një astringent natyral dhe antibakterial; balsam mente dhe kamomil ndihmojnë në qetësimin e lëkurës së irrituar; veshtulla ndihmon në shërimin e plagëve; HOPS ndihmon në shtrëngimin dhe zbutjen e lëkurës së pjekur dhe kopër forcon, stimulon dhe zbut lëkurën e thatë. Së bashku këta përbërës të përzier ofrojnë një përbërje bimore qetësuese dhe qetësuese për të ndihmuar në korrigjimin e lëkurës së ndjeshme dhe të irrituar.

 • Pastroni dhe tonifikoni lëkurën për rezultate optimale. 
 • Aplikojeni në të gjithë fytyrën dhe qafën. 
 • Ky hidratues i lehtë përthithet shpejt dhe fillon të ndihmojë në zbutjen, qetësimin dhe hidratimin e lëkurës pa bllokuar poret ose pa u ndjerë shumë e rëndë.

Shiko edhe