M.A.D Delicate Skin Cleansing Gel * 200 ML

M.A.D Delicate Skin Cleansing Gel * 200 ML

Lekë 3,890.00
Title:  
Xhel delikat, i cili siguron pastrim të thellë, të butë, pa tharje dhe pa irritim.

200 ml

M.A.D Delicate Skin Cleansing Gel është një xhel delikat, i pasur me Ekstrakte të Kamomilit, Aloe Verës dhe Likuiricias, të cilat nuk irritojnë lëkurën gjatë larjes. Largon papastërtitë dhe mbetjet e make-upit pa irrituar lëkurën tuaj. E lë lëkurën të qetë, të pastër dhe gati për t'u dukur sa më mirë.

Përbërësit aktivë:

  • Ekstrakti i Kamomilit, një shërues natyral që mund të ndihmojë në lehtësimin e dhimbjes dhe shqetësimit të lëkurës së irrituar.
  • Ekstrakti i Jamballit, një ilaç natyral  i cili ndihmon në reduktimin e inflamacionit për lëkurën e kuqe, të irrituar dhe të ndjeshme. Rrit imunitetin dhe përmban antioksidantë të fuqishëm që zvogëlojnë skuqjen që vjen nga lëkura e përflakur nga mjedisi.
  • Aloe Vera, qetësues dhe hidratues natyral që qetëson dhe hidraton lëkurën e thatë, të dëmtuar dhe të irrituar.
  • Prodew 400 i përbërë nga 8 lloje të aminoacideve si dhe PCA natriumi dhe acidi laktik, ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga thatësia, ndihmon në hidratimin dhe promovon elasticitetin. Formulimi i aminoacideve është modeluar sipas aminoacideve natyrale të lëkurës dhe ka veti të shkëlqyera hidratuese për shkak të efektit sinergjik të natriumit PCA dhe L-Proline duke rritur kështu funksionin natyral të lagështisë së lëkurës dhe duke treguar një rritje prej 85% në efektin hidratues.


  • Përzieni xhelin me ujë të vakët. 
  • Mesazhojeni butësisht me lëvizje rrethore derisa të formohet shkumë.
  • Shpëlajeni me ujë të vakët.
  • Shmangni kontaktin me sytë.

Shiko edhe