M.A.D Delicate Soothing Night Cream 50 ML

M.A.D Delicate Soothing Night Cream 50 ML

Lekë 6,500.00
Title:  
Krem mbrëmjeje me veti të fuqishme rigjeneruese dhe qetësuese të lëkurës.

50 ml

M.A.D Delicate Soothing Night Cream maksimizon proçesin e rikuperimit dhe bën që lëkura të ndjehet më e qetë, më e hidratuar, e pastresuar dhe pa pore të bllokuara. Lëkura juaj ka nevojë për këtë kohë për tu qetësuar dhe për të pasur produktin e duhur për të maksimizuar proçesin e rikuperimit. Delicate Soothing Night është ajo që ne kemi krijuar që ju të dukeni sa më mirë çdo mëngjes. Mbroni dhe ushqeni lëkurën tuaj me këtë krem nate, që nuk bllokon poret dhe është i pasur me përbërës bimorë për një pamje të shëndetshme që do të zgjasë në kohë.

Përbërësit aktivë:

 • Aloe & Kamomili ndihmojnë në qetësimin dhe largimin e stresit të lëkurës së irrituar.
 • Ekstrakte të tërshërës, këto ekstrakte qetësuese ndihmojnë në reduktimin e skuqjes dhe përmirësimin e pamjes së lëkurës.
 • Kompleksi anti-inflamator një përzierje unike ekstraktesh që ndihmon në desensibilizimin e lëkurës së përflakur dhe të traumatizuar.
 • Kompleksi thelbësor i aminoacideve ndihmojnë në ristrukturimin dhe përsosjen e lëkurës së dëmtuar.
 • Sepicalm™ VG, një bashkim unik midis palmitoylprolinës dhe ekstraktit të luleve të zambakut të ujit, i krijuar për të qetësuar lëkurën e irrituar dhe të stresuar. Është vërtetuar se zvogëlon pigmentimin e lëkurës të shkaktuar nga stresi inflamator (UV, irritimi, ndotja, aknet) dhe/ose përmes proçesit të plakjes.
 • Sedaplant Richter, një kombinim kompleks i ekstrakteve bimore anti-irrituese si: Sedaplant Richter, hops, kamomil, nenexhik, veshtull dhe yarrow. Ky kombinim është i përzier me alantoinën e rekomanduar për qetësimin e lëkurës së irrituar dhe për ruajtjen e ekuilibrit të lëkurës së shëndetshme. Sedaplant Richter gjithashtu ndihmon në forcimin, stimulimin dhe zbutjen e lëkurës së thatë.
 • Neutrazen™,ky lipopeptid ndihmon në parandalimin dhe zhdukjen e shenjave të inflamacionit duke qetësuar lëkurën e irrituar.  
 • Symglucan® mbron në mënyrë efektive kundër dëmtimit UV dhe përmirëson shenjat e jashtme të plakjes. Gjithashtu mund të stimulojë rritjen e fibroblasteve dhe sintezën e kolagjenit, duke rritur vetitë hidratuese të lëkurës. 
 • Prodew 400 i përbërë nga 8 lloje të aminoacideve si dhe PCA natriumi dhe acidi laktik, ky kombinim ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga thatësia, ndihmon në hidratimin dhe promovon elasticitetin. Formulimi i aminoacideve është modeluar sipas aminoacideve natyrale të lëkurës dhe ka veti të shkëlqyera hidratuese për shkak të efektit sinergjik të natriumit PCA dhe L-Proline duke rritur kështu funksionin natyral të lagështisë së lëkurës dhe duke treguar një rritje prej 85% në efektin hidratues. • Aplikoni kremin Delicate Soothing Night para gjumit në zonën e fytyrës dhe qafës duke shmangur kontaktin me sytë. Ky krem nate i lehtë por i pasur do të hidratojë dhe qetësojë lëkurën e irrituar. 
 • Lëkura juaj do të ndihet e qetësuar, e çliruar nga stresi duke e bërë të duket më pak e irrituar.

Shiko edhe