M.A.D Environmental Detox Mask * 60 ML

M.A.D Environmental Detox Mask * 60 ML

Lekë 4,500.00
Title:  
Maska, e cila mbron dhe ushqen lëkurën tuaj për një pamje të shëndetshme që zgjat.

60 ml

M.A.D Environmental Detox Mask mbron dhe ushqen lëkurën tuaj për një pamje të shëndetshme që zgjat. 

Përbërësit aktivë:

  • Peptidi i Mbrojtjes së Ndotjes përmirëson funksionin e lëkurës duke ndihmuar në eliminimin e toksinave dhe minimizimin e efekteve të dëmshme të stresit fizik dhe emocional. Gjithashtu mbron nga dëmtimi i radikaleve të lira.
  • Isoflavone përmirësuese qelizore, këto përbërje organike ndihmojnë në zvogëlimin e ndarjes së kolagjenit dhe parandalojnë që yndyrnat në lëkurë të formojnë komponime agresive. Gjithashtu ndihmon në përmirësimin e prishjes së lëkurës për shkak të stresit mjedisor.
  • Vaji i farës së Rrushit pa fara të zezë, i pasur me acide yndyrore, ky vaj natyral ndihmon në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme dhe zvogëlimin e efekteve të lëkurës së thatë dhe të dëmtuar duke ofruar një shkëlqim më rinor.
  • CELLDETOX® përforcon procesin e detoksifikimit të qelizave. Redukton nivelin e proteinave të oksiduara dhe lipideve të peroksiduara. Duke zbutur dukshëm linjat e fytyrës dhe duke ndriçuar ngjyrën e lëkurës, CELLDETOX® zvogëlon shenjat e dukshme të plakjes dhe rikthen shkëlqimin natyror në lëkurën e shurdhër dhe të lodhur.
  • Helioguard 365, një preparat liposomal i aminoacideve të ngjashme me mikosporinën nga bima e algave të kuqe, Porphyra Umbilicalis, që thith në mënyrë natyrale dritën UVA.

  • Aplikoni maskën e detoksifikimit mjedisor në fytyrë dhe qafë duke shmangur kontaktin me sytë. 
  • Lëreni të qëndrojë për 5 deri në 10 minuta. 
  • Shpëlajeni me ujë të vakët.

Shiko edhe