M.A.D On Guard Skinscreen SPF 30 * 120 GR

M.A.D On Guard Skinscreen SPF 30 * 120 GR

Lekë 4,200.00
Title:  

Produktet kundër diellit nga M.A.D Skincare ofrojnë mbrojtje UVA/UVB të gjeneratës së fundit, por jo vetëm. On Guard Skinscreen SPF 30 ofron mbrojtje nga dielli të kombinuar me efektin anti-rrudhë dhe oksidin e zinkut për mbrojtje optimale. 

120 ML

Një SPF i cili përthithet shpejtë nga lëkura, i pasur me lëndë bimore dhe antioksidantë për të luftuar efektet e dëmshme të diellit. Acidi hialuronik që ka në përmbajtje, siguron hidratimin e nevojshëm kur lëkura është e ekspozuar ndaj diellit. Ndihmon në parandalimin e djegieve nga dielli.

Përbërësit Aktivë:

Titan Dioxide 7.5%
Zink Oxide 7.5%

  • Helioguard 365 Një preparat liposomal i aminoacideve nga bima e algave të kuqe dhe Porphyra umbilicalis, e cila përthith në mënyrë natyrale dritën UVA.
  • Trinity Tea Complex Përzierja e çajit të bardhë, të kuq dhe jeshil e pasuron lëkurën me antioksidantë. Ky kombinim ofron përfitime antioksiduese për trupin dhe lëkurën. Antioksidanti në kompleksin e çajit Trinity ndihmon në parandalimin e dëmtimit të lëkurës si pasojë e faktorëve të jashtëm, duke përfshirë këtu edhe rrezet e dëmshme të diellit. Ndihmon gjithashtu në riparimin e dëmeve ekzistuese në lëkurë. Ky kompleks redukton ndjeshëm proçesin oksidativ të shkaktuar nga radikalet e lira.

Nuk përmban parabenë apo ngjyrues kimikë.


Aplikoni një sasi të bollshme në mënyrë sa më të njëtrajtshme.


Shiko edhe