M.A.D Photo Guard SPF 30 Anti-Aging Daily Moisturizer 50 GR

M.A.D Photo Guard SPF 30 Anti-Aging Daily Moisturizer 50 GR

Lekë 6,500.00
Title:  
Kremi hidratues, i cili siguron një mbrojtje ndaj rrezatimeve UVA/UVB dhe jo vetëm.

50 ml

Produktet M.A.D Skincare Protection nga dielli ofrojnë mbrojtje nga UVA/UVB dhe më shumë. 

Mjedisi është më i dëmshëm për lëkurën se kurrë më parë. Ndotja, stresi, dieta e varfër dhe ekspozimi në diell të gjitha kontribuojnë në plakjen dhe shëndetin e lëkurës. Lëkura juaj ka nevojë për mbrojtje superiore për të rrezatuar.  M.A.D Photo Guard SPF 30 Anti-Aging Daily Moisturizer është një SPF 30 pa kimikate, që siguron mbrojtje nga dielli i kombinuar me një bazë të fuqishme trajtimi kundër plakjes dhe Oksid Zinku për mbrojtje optimale në një locion të pastër dhe të përthithur lehtësisht.

Përbërësit aktivë:

  • Oksidi i Zinkut ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimet e plakjes të shkaktuar nga ekspozimi ndaj dritës UVA/UVB.
  • Uniprotec 3, ky përbërës unik ndihmon në riparimin e lëkurës së prekur nga dëmtimet ekzistuese të diellit dhe ndihmon në parandalimin e dëmtimit të mëtejshëm të shkaktuar nga rrezet e dëmshme të diellit.
  • Manoliva, i pasur me polifenole, ndihmon në detoksifikimin e lëkurës dhe ofron mbrojtje të shkëlqyer natyrore nga UVA. Ndihmon në luftimin e shenjave të foto-plakjes dhe ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga shenjat e parakohshme të plakjes të shkaktuara nga rrezet ultraviolet. Ofron një mënyrë natyrale për të hidratuar dhe detoksifikuar lëkurën dhe ndihmon në reduktimin e shenjave të dukshme të plakjes.
  • Ekstrakt Edelweiss, i pasur me bioflavonoide dhe polifenole, ndihmon në neutralizimin e radikaleve të lira që kontribuojnë në plakjen e parakohshme. Ofron veti të shkëlqyera anti-inflamatore për të ndihmuar në qetësimin dhe zbutjen e lëkurës së thatë e të irrituar. Promovon shërimin dhe riparimin e lëkurës së dëmtuar të shkaktuar nga ekspozimi në diell.
  • Ekstrakt Mangosteen Polifenolet dhe antioksidantët, që rrjedhin nga përmbajtja natyrale e ksantonit të këtij fruti ofrojnë mbrojtje të shkëlqyer nga faktorët e dëmshëm mjedisorë, që mund të çojnë në plakje të parakohshme, linja të holla dhe rrudha. Vetitë e tij të fuqishme antioksidante mund të ndihmojnë në rinovimin e lëkurës dhe të ofrojnë një pamje më të ndritshme për lëkurën e thatë dhe të dehidratuar.
  • Ekstrakti i Lotusit, një ekstrakt shumë qetësues dhe zbutës i përftuar nga lulet e zambakut ndihmon në ruajtjen e lagështirës dhe mbrojtjen e zonave delikate të lëkurës duke e lënë atë të butë dhe të zhdërvjellët. Gjithashtu ndihmon në ushqimin e lëkurës dhe në luftën kundër plakjes duke i dhënë lëkurës një pamje më rinore dhe promovon elasticitetin dhe riparimin e saj.

  • Aplikojeni në të gjithë fytyrën e pastër duke shmangur kontaktin me sytë. 
  • Riaplikoni shpesh për të shmangur ekspozimin ndaj rrezeve të dëmshme UVA/UVB.

Shiko edhe