M.A.D Youth Transformation Retinol Complex Serum 1% * 30 ML

M.A.D Youth Transformation Retinol Complex Serum 1% * 30 ML

Lekë 8,500.00
Title:  
Ky serum ofron një kompleks retinol 1% për të minimizuar shfaqjen e linjave dhe rrudhave të imta, poret e zgjeruara, lëkurën e ashpër dhe njollat.

30 ml

M.A.D Youth Transformation Retinol Complex Serum 1% ofron një kompleks Retinol 1% për të minimizuar shfaqjen e linjave dhe rrudhave të imta, poret e zgjeruara, lëkurën e ashpër dhe njollat. Shtoni përfitimet e hidratimit dhe shkëlqimit dhe keni një trajtim të shkëlqyeshëm për sëmundje të shumta të lëkurës që do ta bëjnë lëkurën tuaj të duket më e mirë.

Përbërësit aktivë:

  • Retistar, një formë e qëndrueshme e vitaminës A (Retinol) e cila gjithashtu kombinon vitaminat C dhe E duke ofruar një burim të shkëlqyer antioksidantësh dhe mbrojtje të lëkurës, ndërsa ndihmon në zvogëlimin e vijës së imët dhe rrudhave pa acarimin e retinolit tradicional.
  • Symrelief, një kombinim i bisabololit dhe ekstraktit të rrënjës së xhenxhefilit. Bisabolol mbron dhe shëron lëkurën nga efektet e stresit të përditshëm. Është një përbërës aktiv natyral që përshpejton procesin e shërimit të lëkurës dhe dihet se ka veti anti-irrituese, anti-inflamatore dhe anti-mikrobike. Bisabolol gjithashtu përmirëson përthithjen perkutane të molekulave të caktuara.
  • BVOSC, një formë e qëndrueshme, e tretshme në vaj e vitaminës C, e quajtur Tetrahexyldecyl Ascorbate, BVOS-C ofron mbrojtje ndaj UV-së, zbardhjen e lëkurës dhe përfitime kundër plakjes, si dhe ndihmon në sintezën e kolagjenit. Ai gjithashtu ofron përfitime të shkëlqyera antioksiduese dhe aftësia për të depërtuar në epidermë dhe qeliza e bën BVOS-C shumë bio-disponueshëm.
  • Oristart DPG, i nxjerrë nga jamballi, ky antioksidant i fuqishëm i përqendruar ka veti qetësuese dhe anti-inflamatore të lëkurës që ndihmojnë në rinovimin e lëkurës dhe promovon një ton më të barabartë të lëkurës dhe një shkëlqim të shëndetshëm.

  • Prodew 400 ofron aftësi të shkëlqyera mbajtëse, Prodew 400 përbëhet nga 8 lloje të aminoacideve si dhe PCA natriumi dhe acidi laktik. Në kombinim, kjo përzierje ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga thatësia, ndihmon në hidratimin e lëkurës dhe promovimin e elasticitetit. Formulimi i aminoacideve është modeluar sipas aminoacideve natyrale të lëkurës dhe ka veti të shkëlqyera hidratuese për shkak të efektit sinergjik të natriumit PCA dhe L-Proline duke rritur kështu funksionin natyral të lagështisë së lëkurës dhe duke treguar një rritje prej 85% në efektin hidratues.
  • Sedaplant Richter, një kombinim kompleks i ekstrakteve bimor anti-irritues, Sedaplant Richter rrjedh nga kopër, hops, kamomil, nenexhik balsam, veshtull dhe yarrow. Ky kombinim është i përzier me alantoinë, një hidratues i shkëlqyer që qetëson dhe qetëson lëkurën e ndjeshme. Allantoina rekomandohet gjithashtu për qetësimin e lëkurës së irrituar dhe për promovimin dhe ruajtjen e ekuilibrit të lëkurës së shëndetshme. Sedaplant Richter gjithashtu ndihmon në forcimin, stimulimin dhe zbutjen e lëkurës së thatë. Brenda përzierjes bimore, ekstrakti i yardheve vepron si një astringent natyral dhe antibakterial; balsam mente dhe kamomil ndihmojnë për të qetësuar lëkurën e irrituar; veshtulla ndihmon në shërimin e plagëve; HOPS ndihmon në shtrëngimin dhe zbutjen e lëkurës së pjekur dhe kopër forcon, stimulon dhe zbut lëkurën e thatë. Së bashku këta përbërës të përzier ofrojnë një përbërje bimore qetësuese dhe qetësuese për të ndihmuar në korrigjimin e lëkurës së ndjeshme dhe të irrituar.

  • Aplikoni serumin Youth Transformation Retinol Complex 1% në fytyrë dhe dekolte, duke shmangur kontaktin me sytë. 
  • Ndiqni me hidratuesin "Transforming Daily" për efekt maksimal.

Shiko edhe