Neostrata Enlighten 15% Vitamin C + PHA Serum * 15 ML

Lekë 6,600.00
Title:  
Një serum i fuqishëm me përmbajtje të Vitaminës C dhe PHA, i cili targeton njollat dhe hiperpigmentimet nga cdo shkak.

15 ml

Një standard i ri në serumet e vitaminës C.

Prezantimi i një serumi unik për fytyrën me energji elektrike, që përmban një përzierje të antioksidantëve të provuar klinikisht dhe Acid Polyhydroxy Eksfolues për lëkurë më të shndritshme dhe më rrezatuese në vetëm një javë! 

Kjo formulë e lehtë dhe e lehtë për t'u përthithur rrëshqet pa probleme dhe i jep lëkurës një rritje të Acidit L-Askorbik (Vitaminë C e pastër), Ekstraktit të Etheve, Çajit të Gjelbër dhe Glukonolactone (Acid Polihidroksi) për t'i siguruar lëkurës mbrojtje antioksiduese nga agresorët e jashtëm dhestresi oksidues, duke ndihmuar në zvogëlimin e njollat e dukshme të lëkurës dhe madje edhe tonin e saj. 

Acidet polihidroksi ndihmon në eksfolimin e butë të sipërfaqes së lëkurës, duke lejuar që vitamina C e pastër të përthithet në shtresa të freskëta dhe të rinovuara sipërfaqësore të lëkurës. Ju do të shikoni ndryshimin e dukshëm në lëkurën tuaj në asnjë kohë me këtë koncentrat të përditshëm ndriçues!

  • 15% Vitamina C (Acidi L-Askorbik): Redukton dukjen e njollave të lëkurës për të zbuluar një lëkurë natyrale dhe rrezatuese. 
  • 2% Glukonolactone (Acid Polihidroksi): Eksfolon butësisht sipërfaqen e lëkurës, duke zbehur pamjen e njollave të errëta, për një ton dhe strukturë më të njëtrajtshme. Largon qelizat sipërfaqësore të lëkurës në mënyrë që vitamina C të mund të absorbohet në shtresa të freskëta dhe të rinovuara sipërfaqësore.
  • 1% Ekstrakt Feverfew: Antioksidanti i butë botanik mbështet mbrojtjen kundër tharjes nga agresorët mjedisorë, si ndotja, që mund të përkeqësojë tonin e pabarabartë. Përmirëson antioksidantët natyralë të lëkurës.
  • Ekstrakti i çajit jeshil (EGCG): Rrit kapacitetin antioksidues të vitaminës C.

Për këdo që kërkon përbërësin standard të arit, Vitaminën C, në një formulë të mbushur me antioksidantë për të ndihmuar në zvogëlimin e shenjave të plakjes së lëkurës të shkaktuara nga agresorët mjedisorë, si rrezet UV.

Aplikojeni në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastër dhe të thatë çdo mëngjes dhe më pas me një hidratues NEOSTRATA.

Shiko edhe