Neostrata Clarify Gel Plus 125 ML

Lekë 5,320.00
Title:  
Xhel eksfoliues dhe anti-rrudhë për fytyra të yndyrshme dhe të predispozuara ndaj akneve.

125 ml

Kjo formulë e fuqishme është ideale për personat që kanë përdorur Acid Glikolik dhe për ata që preferojnë një xhel të lehtë, jo-yndyror që përthithet shpejt dhe është i përshtatshme për lëkurat e yndyrshme dhe me tendencë akneike.
Acidi Glikolik ndihmon në korrigjimin e shenjave të dukshme të moshës, pore të zmadhuara, teksturë jo e njëtrajtshme si dhe stimulon sintezën e kolagjenit.
Si një eksfoliues i fuqishëm, kjo formulë mund të përdoret gjithashtu për të ndihmuar në qetësimin e qimeve që rriten nën lëkurë, në fytyrë, qafë ose zona të tjera.

Përfitimet
• Zbeh shenjat e dukshme të moshës
• Minimizon madhësinë e poreve
• Përmirëson teksturën e lëkurës
• Exfoliues shumë i efektshëm
• Stimulon sintezën e kolagjenit
• Ideal për lëkurat jo të ndjeshme

Pa parfum. Pa aromë . Jo-komedogjenik.
Aplikojeni në darkë pas pastrimit, në fytyrë dhe zona të tjera, një herë në ditë 2 javët e para dhe dy herë në ditë në vazhdimësi.

Kujdes: Ky produkt përmban Alfa Hidroksi Acide (AHA) që mund të rrisin ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies nga dielli.

Shiko edhe