Neostrata Restore Redness Neutralizing Serum 29 Gr

Lekë 7,070.00
Title:  
Serum i lehtë freskues i formuluar me BioCalm KompleksTM, i cili eleminon skuqjen, përmirëson barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe e qetëson atë.

29 gram

Serum i lehtë freskues i formuluar me BioCalm KompleksTM.
Në sajë të principeve aktive mundëson eleminimin e skuqjeve, përmirëson barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe e qetëson atë nga mbindjeshmëria.
Ideal për lëkurat me Rosacea (shfaqje e kapilarëve të zgjeruar në lëkurë). 
Përbërësit aktivë:
  • BioCalm Complex është përbërës bio-aktiv i serumit, i cili shërben për të ndihmuar ndërprerjen e zinxhirit (kaskadës) së inflamacionit, për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës dhe për të lehtësuar ndjesinë e skuqjes dhe irritimit të lëkurës.
  • Formula e patentuar Bionic / PHA ndihmon në rivendosjen dhe në forcimin e pengesave mbrojtëse të lëkurës duke qetësuar lëkurën e irrituar dhe duke reduktuar skuqjen.
  • Ekstrakt i Algave dhe Shelgut., antioksidantë të fuqishëm, ndihmojnë në zbutjen e dëmeve të shkaktuara nga rrezet UV dhe nga stresi oksidativ.
Si rezultat, lëkura është më e qetë dhe skuqja neutralizohet.
Aplikojeni serumin pas pastrimit të lëkurës në mëngjes dhe në darkë.
Lëreni të përthithet nga lëkura para se të aplikoni hidratuesin, make-upin ose një krem dielli në mëngjes.

Shiko edhe