Nuxe Huile Prodigieuse Florale

Lekë 2,500.00
Formëdoza:  
Vaji i thatë multifuksional, që ndihmon në hidratimin e trupit, flokëve dhe fytyrës.

50 ml

Ky vaj hidratues ka teksturën e vaji të thatë dhe të njëjtin efektivitet në trup, fytyrë dhe flokë.

Veprimi i tij anti-oksidues, efekti “mburojë kundër ndotjes” dhe efekti i tij në zvogëlimin e shfaqjes së strijave e bëjnë atë aleatin tuaj të përditshëm.

Cilësia e saj e paimitueshme e vajit të thatë shoqërohet me një aromë të freskët lulesh për një moment të ri kënaqësie.

Ky vaj i thatë është i formuluar me 7 vajra 100% bimore:

  • Vaji hidratues Tsubaki;
  • Vaj Argani me veti riparuese;
  • Vaji Makadamia me veti ushqyese;
  • Vaj zbutës Borago;
  • Vaj hidratues Camellia;
  • Vaj Lajthie me veti mbrojtëse;
  • Vaj Bajame me veti zbutëse.

Pa përbërës të deriavuar nga kafshët. Aromë delikate grejpfrut, manjolë dhe myshk.


  • Aplikohet në fytyrë me masazhe të lehta duke u nisur nga qendra drejt konturit të fytyrës. Mund të kombinohet me kremin tuaj të përditshëm duke i shtuar këtij të fundit disa pika vaji.
  • Në trup, Huile Prodigieuse Florale masazhohet me lëvizje rrethore. Këshillohet të aplikohet mbi shpatulla, dekolte, këmbë dhe mbi strija.
  • Në flokë, Huile Prodigieuse Florale aplikohet mbi majat e flokëve për t’i ushqyer ato, sidomos flokët e thatë. Për një hidratim më të thellë, aplikojeni në flokë një ose dy herë në javë si një maskë për 10 minuta para shampos.


Shiko edhe