Pharmaceris S SPF 50 Medi Acne Protect * 50 ML

Pharmaceris S SPF 50 Medi Acne Protect * 50 ML

Lekë 3,432.00
Title:  
Krem mbrojtës ndaj diellit për lëkurë të yndyrshme dhe akneike.

50 ml

Pharmaceris S SPF 50 Medi Acne Protect është një krem fytyre me faktor të lartë mbrojtës, i cili mbron lëkurën nga rrezatimi UVA dhe UVB. 

Është i përshtatshëm për lëkurë mikse, të yndyrshme dhe me tendencë për akne. 

Parandalon irritimet, skuqjet dhe djegiet e shkaktuara nga dielli. Formula e kremit ndihmon në normalizimin e sebumit në lëkurë. 

Është e pasur edhe me probiotikë të cilët përmirësojnë dhe forcojnë shtresën mbrojtëse të lëkurës. Kremi hidraton në thellësi lëkurën dhe mund të përdoret edhe pas trajtimeve kundër akneve.

Aplikoni një sasi të caktuar produkti të paktën 20 deri në 30 minuta përpara ekspozimit në diell. 

Riaplikoni disa herë gjatë ditës për të siguruar një mbrojtje maksimale.

Shiko edhe