Phyto Phytokeratine Extreme Mask

Lekë 6,250.00
Formati:  
Maskë rigjeneruese për flokë të dëmtuar, të brishtë dhe shumë të thatë.

200 ml

Phyto Phytokeratine Extreme Mask trajton flokët e thatë, të dëmtuar, të brishtë duke i shndërruar në flokë me shkëlqim, të fortë dhe të shëndetshëm.
Formuluar me produkte bimore, kjo maskë riparuese e flokëve rikthen elasticitetin duke parandaluar dëmtimet nga faktorët e jashtëm.
E krijuar për flokë të dëmtuar dhe të brishtë, për të gjitha gjatësitë, të hollë ose të dendur, maska bën të mundur që çdo fije floku të ketë hidratim të qëndrueshëm.
Rezultati
Flokë të lehtë për tu menaxhuar, pa frizz dhe shumë të butë. 

Përbërësit kryesorë dhe përfitimet:
  • Gjalpi Sapot: siguron një burim të pasur të acideve yndyrore omega 6 dhe 9 për të ushqyer dhe riparuar rrënjët nga brenda jashtë.
  • Keratina bimore: përbëhet nga 18 aminoacide që rrjedhin nga gruri, misri dhe soja, të kombinuar për të imituar keratinën natyrale që gjendet në flokë.
  • Panthenoli: një formë e vitaminës B që voluminizon në mënyrë natyrale flokët dhe hidraton duke ushqyer skalpin e kokës dhe rrënjët e flokëve.
Për flokë të hollë: Aplikoni një sasi të vogël tek flokët që i keni tharë me peshqir. Shpërndajeni maskën në sipërfaqen e flokëve dhe lëreni për 2 deri në 3 minuta. Shplajeni kokën me ujë të bollshëm.

Për flokë të dendur dhe shumë të thatë: Aplikoni një sasi të vogël tek flokët që i keni tharë me peshqir. Shpërndajeni maskën në sipërfaqen e flokëve dhe lëreni për 5 deri në 10 minuta. Shplajeni kokën me ujë të bollshëm.

Produkti ka efektshmëri më të lartë kur përdoret brenda 6 muajve pas hapjes së tij.

Shiko edhe