Profertil Female * 56

Profertil Female * 56

Lekë 12,770.00
Title:  
Suplement ushqimor, i cili ruan balancën hormonale dhe ndihmon femrat që janë duke planifikuar një shtatzëni.

28 tableta, 28 kapsula

Profertil Female është një suplement ushqimor me një sërë përbërësish, të cilët ndihmojnë në balancën hormonale tek femrat duke rritur shanset për të pasur fëmijë.

  • Glicirrizina, e ekstraktuar nga bima Likorice, me veti antiinflamatore, ul nivelet e testosteronit.
  • Vitamina E, me veti antioksidante mbron qelizat ovariane nga stresi oksidativ dhe forcon muret e mitrës duke krijuar një mjedis më të përshtatshëm për fetusin.
  • Seleniumi rregullon balancën e hormoneve të gjendrës tiroide si edhe ul mundësinë për lindje të parakohshme.
  • Katekina, e ekstraktuar nga gjethet e çajit jeshil përmirëson qarkullimin e gjakut tek organet riprodhuese.
  • Omega 3 redukton mundësinë për krijimin e ovareve policistike dhe rrit numrin e vezëve të maturuara.
  • Ekstrakt i Bimës Damiana ruan balancën hormonale tek femrat dhe rrit libidon.
  • Acidi Folik redukton mundësitë për defekte të fetusit gjatë shtatzënisë.


Këshillohet përdorimi i 1 tablete dhe 1 kapsule njëkohësisht në ditë, pas vaktit kryesor.

Formë doza në tableta dhe kapsula vjen për arsye të realizimit të një përthithje më të mirë të secilit përbërës.

Shiko edhe