RVB LAB Meso Perfect Smoothing Perfecting Serum * 250 ML

Lekë 3,640.00 Lekë 5,200.00
Title:  
Serum intensiv, perfeksionues i teksturës së lëkurës së trupit.

250 ml

RVB LAB Meso Perfect Smoothing Perfecting Serum është një serum me veprim intensiv drej perfeksionimit të teksturës së lëkurës.

Ka qëllim reduktimin e  dukshmërisë dhe parandalimin e shfaqjes së strijave, qimeve nën lëkurë, strukturës së pabarabartë, çngjyrosjes, lëkurës së portokallit, akneve dhe papërsosmërive të tjera të sipërfaqes së lëkurës.

Ky serum përmban:

 • Acid Hialuronik 3D: 3 lloje të ndryshme të acideve hialuronik me peshë molekulare të ulët për të mbrojtur integritetin e matricës së lëkurës dhe për të ruajtur tonin dhe elasticitetin e saj.
 • Gluconolactone PHA 10%: me veprimin e tij zbutës dhe korrigjues, zvogëlon dukshmërinë e papërsosmërive të lëkurës dhe rafinon strukturën e lëkurës, duke luftuar celulitin dhe strijat.
 • Hidroksiprolina: përbërës i kolagjenit dhe elastinës, ruan fibrat strukturore të lëkurës nga proceset e degradimit, duke kundërshtuar humbjen e tonicitetit të lëkurës dhe formimin e strijave.
 • Silanol: derivat i silikonit me veprim mbrojtës të dermës së lëkurës. Ruan integritetin e fibrave të kolagjenit dhe elastinës dhe e bën lëkurën më të tonifikuar dhe elastike.
Efektiviteti:
 1. Reduktimi i strijave: 65%.
 2. Rritja e tonit: 70%.
 3. Rritja e butësisë: 80%.
 4. Rritja e elasticitetit: 100%.

Përdorimi:

 • Çdo ditë, në mëngjes ose në mbrëmje, aplikojeni me një masazh të lehtë, duke insistuar në zonat e trupit ku ka më shumë njolla dhe imperfeksione. 
 • Mund të aplikohet edhe tek strijat e gjirit nga gratë shtatzëna.
 • Lani duart pas përdorimit.

Shiko edhe