Uriage Dermatological Bariederm Oil Cica  * 100 ML

Uriage Dermatological Bariederm Oil Cica * 100 ML

Lekë 2,190.00
Title:  
Vaji Bariederm është krijuar për masazhimin e strijave dhe shenjave.

100 ml

Uriage Dermatological Bariederm Oil Cica është krijuar për masazhimin e strijave dhe shenjave. 

I përshtatshëm për të ndihmuar trupin tuaj në faza të ndryshme, gjatë shtatzanisë, shtimit të peshës apo shenjat pas operacionit.

Formuluar me 99.9% përbërsës me origjinë natyrore.

Korrigjon

  • Falë patentës GF-Repair me efikasitet riparues të provuar, vaji Tamanu i pasur me polifenole promovon riparimin e lëkurës dhe ndihmon në rigjenerimin e filmit hidrolipidik të lëkurës.

Parandalon

  • Falë Vajit të Jojobës të pasur me acid yndyror, mbron dhe ushqen lëkurën. 
  • I pasur me Vajin e Avokados të pasur me karotenoide, vitaminë C dhe E që zbut lëkurën dhe Vajin e Lulediellit me omega-6 dhe vitaminën E e cila ushqen intensivisht lëkurën.


  • Aplikojeni 2 herë në ditë në strijat dhe shenjat, duke masazhuar butësisht në lëvizje rrethore deri në depërtimin e plotë. 
  • Mund të përdoret para, gjatë, pas shtatzënisë dhe gjatë periudhës së gjidhënies. 
  • Mos e aplikoni në lëkurën e dëmtuar.


Shiko edhe