Vitabiotics Pregnacare New Mum * 56

Vitabiotics Pregnacare New Mum * 56

Lekë 2,420.00
Title:  
Suplement ushqimor për nënat e reja.

56 tableta

Vitabiotics Pregnacare New Mum plotëson kërkesat ushqimore të një nëne të re në periudhën pas lindjes.

  • Vitamina B12 dhe Hekuri kontribuojnë në reduktimin e lodhjes.
  • Magnezi ndihmon në metabolizmin normal energjitik si edhe në mirëqënien muskulare.
  • Acidi Folik, Vitaminat B12 dhe B6 ndihmojnë në funksionin normal të rruazave të kuqe të gjakut.
  • Vitamina C me veti antioksidante forcon sistemin imunitar dhe ndihmon në përthithjen normale të hekurit. Ajo gjithashtu ndikon formimin normal të kolagjenit, i rëndësishëm për mirëqënien e lëkurës.
  • Biotina, Zinku dhe Vitamina E ndihmojnë në mirëqënien e lëkurës, flokëve dhe thonjve.
  • Zinku kontribuon në funksionin normal të sistemit imunitar dhe mbron qelizat nga stresi oksidativ.
  • Hekuri ndihmon në formimin normal të rruazave të kuqe të gjakut dhe shpërndarjen normale të oksigjenit në organizëm.
  • Koenzima Q10 luan një rol të rëndësishëm në mirëfunksionimin e sistemit nervor. Gjithashtu redukton lodhjen, marramendjen, të vjellat dhe dhimbjet abdominale.

Këshillohet përdorimi i 2 tabletave në ditë gjatë vaktit kryesor, duke i shoqëruar me ujë ose pije tjetër të ftohtë.

Tabletat duhet të merren me stomak të mbushur.

Nuk duhet tejkaluar doza ditore e rekomanduar.

Shiko edhe