Youth Lab Daily Cleanser Normal Dry 200 ML

Lekë 1,690.00
Title:  
Xhel larës për lëkura normale dhe të thata.

200 ml

Daily Cleanser Normal_Dry Skin është një xhel pastrues, i cili kthehet në shkumë kur bie në kontakt me ujin. Heq papastërtitë dhe make- upin, pa ndikuar në nivelin hidratues të lëkurës. Rikthen shkëlqimin e munguar në lëkurë duke e lënë të butë dhe të hidratuar. 

Përbërësit aktivë:

  • Surfaktantët nga Amoniacidet - heqin papastërtitë dhe make-upin pa shkaktuar tharrje në lëkurë.
  • Ekstrakti nga Gjethja e Ullirit - ka veti qetësuese, antioksiduese dhe mbrojtje antibakteriale. 
  • Coco-glukosidi - ka efekt të lartë hidratues dhe qetëson irritimet në lëkurë.
  • PCA Natriumi, Laktat Natriumi, Urea, Fruktoza dhe Inositoli- hidratojnë, parandalojnë humbjen e ujit transepidermal dhe nxisin rigjenerimin e lëkurës.
-I përshtatshëm për përdorim ditor dhe ideal për lëkurat e thata dhe normale.

-Testuar dermatologjikisht, pa paraben, gluten dhe sulfate.

Masazhoni një sasi të vogël mbi fytyrë, qafë dhe dekolte, në mëngjes dhe në darkë.

Shpëlajeni me ujë të vakët.

Shiko edhe