Youth Lab Deep Moisture Cream 50 ML

Lekë 3,190.00
Title:  
Krem me veti të lartë hidratuese për lëkura të thata dhe të ndjeshme.

50 ml

Youth Lab Deep Moisture Cream është një krem dite me veti ushqyese dhe hidratuese, i cili rigjeneron dhe rikthen elasticitetin, hidratimin tek lëkurat e thata dhe të ndjeshme. 

Përbërësit aktivë:

  • Acidi Hilauronik, hidraton dhe rikthen elasticitetin, tonin, konsistencën e lëkurës.
  • Vitamina E, antioksidant i fuqishëm me veti rigjeneruese.
  • Peptidet, nxisin prodhimin e faktorit hidratues natyral të lëkurës (NMF). 
  • Kombinimi i Squalenit, Vajit Abyssinian dhe Gjalpit Shea, sjell hidratim të menjëhershëm, rindërton dhe rregullon funksionin barrierë të lëkurës, ndërkohë që minimizon humbjen e hidratimit transepidermal.
Ideal për lëkura të thata dhe/ ose të ndjeshme.

Testuar dermatologjikisht, Pa Paraben dhe pa gluten.

Aplikoni kremin në mëngjes dhe/ose në darkë në fytyrë, qafë dhe dekolte pas pastrimit të lëkurës.

Shmang zonën përreth syve.


Shiko edhe