DoppelHerz Vital Arteres * 90

DoppelHerz Vital Arteres * 90

Lekë 1,270.00
Title:  
Suplement ushqimor për mirëqënien e sistemit kardiovaskular.

90 kapsula

Ndihmon në ruajtjen e sistemit kardiovaskular të shëndetshëm
Rivendosni një bazë të shëndetshme ushqyese për sistemin kardiovaskular: një dietë e shëndetshme dhe e ekuilibruar me pak sheqerna dhe yndyrna të ngopura, e pasur me fibra, vitamina, minerale dhe elementë gjurmë.
Ushtroni rregullisht: jo vetëm për të humbur kilogramët e tepërt, por edhe për të rifituar tonin e zemrës dhe për të rritur nivelin e rezistencës së trupit.
Parandalimi aktiv dhe specifik i aterosklerozës nëpërmjet trajtimit të synuar: preparati Doppelherz® aktiv Vital Arteries përmban një kombinim unik të ekstrakteve bimore të cilat veprojnë në mënyrë plotësuese për të tonifikuar qarkullimin e gjakut duke ruajtur rininë e arterieve. Veprimi i tyre ka qenë i njohur me shekuj dhe është mbështetur nga punime të shumta shkencore të kohëve të fundit.

  • Hudhra është një farmakope tradicionale e njohur për efektet e saj pozitive në sistemin e qarkullimit të gjakut: ul presionin e gjakut dhe përmirëson ekuilibrin e lipideve në gjak duke shkaktuar ulje të nivelit të kolesterolit "të keq".
  • Ekstrakti i gjetheve të veshtullës i përdorur në Vital Artères gjithashtu vepron në mënyrë të favorshme në sistemin e qarkullimit të gjakut falë vetive të tij hipotensive.
  • Frutat e murrizit janë të pasura me flavonoide. Këto shpalosin vetitë e tyre antioksiduese në enët e gjakut, duke mbrojtur kështu të gjithë sistemin e qarkullimit të gjakut nga efektet e dëmshme të radikalëve të lirë. Frutat e murrizit gjithashtu kanë veti kardiotonike.
Doppelherz® aktiv Vital Artères rekomandohet veçanërisht për njerëzit që duan të përfshihen aktivisht në parandalimin e aterosklerozës. Te të moshuarit Vital Artères do të ndihmojë gjithashtu në ruajtjen e tonit të qarkullimit të gjakut dhe gjendjen e shëndetit të arterieve.

3 herë në ditë, pas ngrënies, gëlltitni 1-2 kapsula me një gotë të madhe ujë. Mos i përtypni kapsulat.

Shiko edhe