Frezyderm Anticort Cream * 50 ML

Frezyderm Anticort Cream * 50 ML

Lekë 2,820.00
Title:  
Krem me bazë bimore funksion reduktim të inflamacionit.

50 ml

Frezyderm Anticort Cream është një krem, që imiton efektet e kortizonit, i cili zvogëlon inflamacionin dhe acarimin, forcon barrierën e lëkurës dhe siguron veprim qetësues dhe antibakterial në lëkurë.

  • Indikohet në lëkurë me probleme si: dermatit atopik, dermatit kontakti, ekzemë dore, ekzemë seborreike, kruajtje, eritemë.
Përbërësit:

  • Vaji Margosa: Veprim antibakterial.
  • Ekstraktet e bimës Saw Palmetto redukton inflamacionin, acarimin, kruajtjen.
  • Panthenyl Triacetate forcon barrierën e lëkurës.
  • Glicerofosfoinositol Kolina | Epilobium Angustifolium | Kardiospermi | Echium | Luledielli: Veprim anti-inflamator i krahasueshëm me kortikosteroidet.
  • Sacharomyces Lysate: Efekt analgjezik.
Nuk ka efekte anësore për shkak të përdorimit të zgjatur.
Nuk përmban kortizon ose ilaçe të tjera, aromë, ngjyrë dhe parabene.

  • Aplikoni butësisht në zonën e prekur 2-3 herë gjatë ditës.
  • Përthithet shpejt pa lënë ndjesi të yndyrshme në lëkurë.
  • I përshtatshëm për fëmijë dhe të rritur.


Shiko edhe