M.A.D Acne Discovery Kit

M.A.D Acne Discovery Kit

Lekë 2,900.00
Title:  

Pastroni lëkurën tuaj me një kombinim të fuqishëm të produkteve kundër akneve.

 • SALICYLIC CLEANSING GEL (60mL)
 • BLEMISH REPELLING GEL (14.7g)
 • BREAKOUT CONTROL DAILY MOISTURIZER (28.4g)
 • SPOT ON ZINC AND SULFUR MASK (14.7g)

-

M.A.D Acne Discovery Kit është një set produktesh me efekt të fuqishëm kundër akneve.

Ky set përmban:

 • SALICYLIC CLEANSING GEL (60mL)
Xhel pastrues salicilik është krijuar për efikasitet maksimal në luftën kundër njollave. Një përzierje e fuqishme e acidit salicilik 2% e kombinuar me substanca botanike për të luftuar yndyrën dhe për të ndihmuar në balancimin e lëkurës së prirur për yndyrë. I injektuar me kompleksin tonë të çajit Trinity dhe botanikët natyrorë të kontrollit të vajit që vazhdojnë të punojnë për ta bërë lëkurën tuaj të ekuilibruar dhe të pastër.
 • BLEMISH REPELLING GEL (14.7g)
Ky krem xhel i lehtë përthithet shpejt duke dhënë një përzierje të fuqishme të peroksidit të benzoilit, çajit jeshil, jamballit, aloe verës dhe ekstraktit të Epilobium Fleischeri Xhel kundër njollosjes, përmban një kombinim përbërësish që luftojnë njollat, minimizojnë poret dhe qetësojnë lëkurën pasi jep antioksidantë që i nevojiten lëkurës suaj. Ndihmon në kontrollin e njollave në lëkurën tuaj.
 • BREAKOUT CONTROL DAILY MOISTURIZER (28.4g)
Ky hidratues ditor me peshë shumë të lehtë ndihmon në kontrollin e prodhimit të yndyrës së lëkurës, ndërkohë që qetëson dhe qetëson lëkurën e irrituar ose të ndjeshme. Përmban vaj tea Tree, një vaj esencial i njohur për aftësinë e tij për të luftuar dhe kontrolluar bakteret dhe vajin e mentes, i cili ndihmon në zbutjen dhe zbutjen e lëkurës së irrituar. Witch Hazel, i quajtur ndonjëherë astringent i natyrës, ndihmon në minimizimin e butë të poreve, ndërsa Ekstrakti i rrënjës së xhenxhefilit rrit qarkullimin për të shëruar dhe qartësuar lëkurën, për një pamje të përgjithshme më të pastër dhe rrezatuese. Ky produkt është pa paraben dhe nuk përmban asnjë ngjyrues kimik.
 • SPOT ON ZINC AND SULFUR MASK (14.7g)
Një maskë depërtuese e krijuar për të përshpejtuar pastrimin e lëkurës. Bimët dhe ekstraktet duke përfshirë vajin e pemës së çajit, kamforin, ekstraktin e lëvores së shelgut dhe sebumin e alpit ndihmojnë në luftimin dhe kontrollin e baktereve, dekongjestionojnë poret ndërsa qetësojnë dhe qetësojnë lëkurën për rehati maksimale. Provojeni gjatë natës për rezultate më të mira.

 • SALICYLIC CLEANSING GEL (60mL)
Aplikojeni në fytyrë ose kudo ku ka njolla. Shpëlajeni me ujë të vakët.
 • BLEMISH REPELLING GEL (14.7g)
Pastroni fytyrën me pastruesin e duhur. Thajeni mirë. Aplikojeni në mënyrë të barabartë dhe të bollshme në zonën e prekur.
 • BREAKOUT CONTROL DAILY MOISTURIZER (28.4g)
Aplikoni Kremin në zonat e prekura, duke shmangur kontaktin me sytë. Sinergjia e përbërësve botanikë funksionon së bashku për të përmirësuar kontrollin e yndyrës, zbut irritimet dhe hidraton lëkurën e thatë duke ju ndihmuar të dukeni sa më mirë - lëkura lihet e qetësuar dhe rehatuar.
 • SPOT ON ZINC AND SULFUR MASK (14.7g)
Aplikoni maskën Spot On Zink dhe Squfuri direkt në zonat problematike. Ndihmon në luftimin e baktereve ndërsa dekongjeston poret dhe qetëson lëkurën e përflakur. Përjetoni se si kjo maskë me veprim të shpejtë e thajnë njollën duke shpejtuar rrugën tuaj drejt lëkurës më të pastër.

Shiko edhe