M.A.D Radiant Brightening Mask 50 ML

M.A.D Radiant Brightening Mask 50 ML

Lekë 4,500.00
Title:  

Maskë me efekt ndriçues dhe reduktues i njollave kafe në lëkurë në sajë të veprimit të përbërësve bimorë.


50 ML

Një mënyrë efektive për të pasur një lëkurë me shkëlqim në sajë të veprimit të përbërësve bimorë. Maska ka efekt të lartë ndriçues dhe është krijuar për të forcuar lëkurën tuaj në nivel qelizor. Provojeni gjatë natës për rezultate më të mira.

Përbërësit Aktivë:

 • Ekstrakt i frutave Emblica Ky derivat i bimës i ofron lëkurës shkëlqim dhe ndihmon në minimizimin e shfaqjes së hiperpigmentimeve, duke i dhënë pamje më të shndritshme dhe të shëndetshme.
 • Kompleksi Multi-Vitaminë C ky kombinim i vitaminës C të stabilizuar ndihmon për të ndriçuar dhe shtuar shkëlqimin e lëkurës pa jetë.
 • Ekstrakti i Likuiricës vepron duke zbardhur lëkurën e hiperpigmentuar dhe është gjithashtu një anti-inflamator i fuqishëm.
 • Ekstrakt i Elderberry ndihmon për të mbajtur lëkurën të pastër nga njollat , ofron veti natyrale antioksiduese për një ton lëkure më të shndritshme dhe më të njëtrajtshme..
 • BVOS-C ofron mbrojtje ndaj rrezeve UV, zbardh lëkurën, është anti-rrudhë, si dhe ndihmon në sintezën e kolagjenit. Ai gjithashtu ka veprim antioksidues dhe aftësia për të depërtuar në epidermë dhe qeliza e bën BVOS-C një përbërës shumë të bio-disponueshëm.
 • Stay-C® 50 kjo formë e stabilizuar e vitaminës C, vepron duke parandaluar shfaqjen e rrudhave të imta, zbardhjen e njollave në lëkurë, njëtrajtshmëri të tonit të lëkurës dhe ndihmon në prodhimin e kolagjenit. Për më tepër, është një agjent i shkëlqyer riparues për lëkurën e dëmtuar nga dielli. Gjithashtu përmirëson aftësinë e lëkurës për t'u mbrojtur nga radikalet e lira dhe ndihmon në rritjen e elasticitetit dhe shkëlqimit.
 • Fosfati i magnezit është një formë e tretshme në ujë dhe shumë e stabilizuar e Vitaminës C. E njohur kryesisht për përfitimet e saj për ndriçimin e lëkurës, njëtrajtësimin e tonit të saj, stimulimin e prodhimit të kolagjenit dhe zvogëlimin e rrudhave, nëpërmjet rritjes së procesit të rigjenerimit qielizor. 
 • Emblica është një antioksidant bimor dhe ka një nga përqendrimet më të larta të vitaminës C nga çdo bimë tjetër natyrale. Ka efekt ndriçues dhe rigjenerues të lëkurës. Si një antioksidant i fuqishëm, ai ka aftësinë të stimulojë vetë sistemet enzimë-antioksiduese të trupit duke zbardhur tonin e lëkurës dhe rritur shkëlqimin e saj
Nuk përmban prabenë dhe ngjyrues kimikë. • Aplikoni maskën Radiant Brightening në fytyrë dhe qafë duke shmangur kontaktin me sytë. 
 • Lëreni të qëndrojë 5 deri në 10 minuta.
 • Shpëlajeni me ujë të vakët. 
 • Përbërësit bimorë dhe ekstraktet veprojnë së bashku për të ndriçuar lëkurën. Lëkura juaj do ketë një shkëlqim rinor, e ushqyer dhe e shëndetshme.Shiko edhe