M.A.D On Guard Tinted Skinscreen SPF 30 * 120 GR

M.A.D On Guard Tinted Skinscreen SPF 30 * 120 GR

Lekë 4,500.00
Title:  

Produktet kundër diellit nga M.A.D Skincare ofrojnë mbrojtje UVA/UVB të gjeneratës së fundit, por jo vetëm. On Guard Tinted Skinscreen SPF 30 është një formulim me bazë zinku dhe titani, me ngjyrë të lehtë, që absorbohet shpejt dhe ofron mbrojtje të shkëlqyer nga rrezet e dëmshme të diellit.

120 ML

I pasur me vitaminë C, e cila ka efekt anti-rrudhë dhe lufton njollat, si dhe një kompleks antioksidant të çajit Trinity për të luftuar radikalet e lira. Peptidet dhe keramidet që ka në formulim minimizojnë shfaqjen e rrudhave, ndërkohë që luftoni efektet negative të rrezeve UVA/UVB në lëkurën tuaj. Ndihmon në parandalimin e djegieve nga dielli.

Përbërësit Aktivë:

Titan Dioxide 7.5%
Zink Oxide 7.5%

  • BVOSC Kjo formë e fuqishme e vitaminës C ofron mbrojtje të lëkurës nga radiklalet e lira në sajë të antioksidantëve që përmban, dhe ndihmon në riparimin e lëkurës së dëmtuar. Gjithashtu ndihmon në mbrojtjen e lëkurës kundër oksidimit të shkaktuar nga rrezet UVA.
  • Dermaxyl® Një formë e patentuar e Oligopeptidit Palmitoyl, i cili lufton rrudhat, hidraton dhe zbut lëkurën. I jep lëkurës një pamje më të freskët dhe më të shëndetshme.

Nuk përmban parabenë apo ngjyrues kimikë.


  • Aplikoni një sasi të bollshme në mënyrë sa më të njëtrajtshme, përpara ekspozimit në diell. 
  • Rivendoseni çdo 3 orë, për të patur mbrojtje maksimale. 
  • Rivendoseni menjëherë pasi jeni larë në det ose pishinë, apo nëse keni djersitur gjatë ditës. 

Përdorimi i SPF dhe limitimi i ekspozimit në diell, ul riskun e plakjes së parakohshme të lëkurës dhe efekteve të tjera të dëmshme nga dielli.

Shiko edhe