Mustela Vitamin Barrier Cream * 50 ML

Lekë 850.00
Title:  
Krem qetësues i lëkurës së bebeve gjatë ndërrimit të pelenave.

50 ml

Mustela Vitamin Barrier Cream kujdeset plotësisht për zonën e pelenës të foshnjës, pas çdo ndërrimi të saj. Përdoret edhe tek të porsalindurit.

Veprimi i tij është i trefishtë:

  1. parandalon skuqjen dhe acarimet nga pelenat;
  2. qetëson lëkurën e foshnjës;
  3. riparon lëkurën e foshnjës në mënyrë të qëndrueshme.Lehtë për tu aplikuar dhe pastruar.
Ai përmban:

  • Avokado Perseose®, e cila mbron barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan kapitalin qelizor të lëkurës.
  • Okséolinë e Alkacea, e cila zbut lëkurën falë vetive qetësuese të saj.
  • Distillat i Vajit të Lulediellit, i cili siguron lipidet thelbësore për ndërtimin e barrierës së lëkurës, si edhe ndihmon në për riparimin e lëkurës
  • Oksid Zinku me veti mbrojtëse dhe anti-enzimatike.
Aplikohet lehtësisht.

98% Përbërës natyralë. Testuar Dermatologjikisht.

  • Pastroni dhe thani zonën e pelenës së bebit. 
  • Aplikoni një shtresë të mjaftueshme kremi.
  • Mbyllni pelenat me kujdes.

Shiko edhe