Neostrata Clarify Exfoliating Mask 75 ML

Lekë 5,400.00
Title:  
Maskë eksfoliuese për lëkura të yndyrshme.

75 ML

Exfoliating Mask është një maskë, e cila përdoret në darkë dhe është krijuar posaçërisht për të përmirësuar teksturën e lëkurave të yndyrshme. 

Kjo formulë e fuqishme përmirëson gjithashtu pamjen e shenjave post-akne.

Neoglukozamina, një eksfoliues i lehtë por mjaft efektiv, zvogëlon madhësinë e poreve dhe jep një efekt hidratues në lëkurë. 

Përfitimet:

  • Pastron dhe zvogëlon madhësinë e poreve
  • Redukton yndyrën e tepërt në lëkur ë
  • Trajton shenjat post-akne⁠
  • Pa aromë, nuk nxit prodhimin e yndyrës (sebumit)
⁠⁠ -Maska nuk shkakton acarim të lëkurës.

  • Aplikojeni maskën në darkë.
  • Prisni 5-10 minuta derisa të përthithet nga lëkura.
  • Vendosni kremin hidratues. ⁠
  • Shlajeni fytyrën në mëngjes.⁠⁠
  • Përdoreni maskën 1-2 herë në javë ose sa herë është e nevojshme.

⁠⁠

Shiko edhe