Neostrata Enlighten Dual Acid Brightening Peel * 50 ML

Lekë 12,490.00
Title:  
Trajtim peeling përmirësues i teksturës dhe ndriçues i lëkurës.

50 ml

Neostrata Enlighten Dual Acid Brightening Peel, ky trajtim peeling i fuqishëm me veprim të dyfishtë kombinon veprimin zbutës të një peeling kimik duke përdorur një kompleks shumë të koncentruar prej 10% Acid Glikolik dhe 10% Polihidroksi Acide (PHA) me një Peptid ndriçues dhe zbehës të njollave të provuar shkencërisht për të synuar rezultatet maksimale të shkëlqimit të lëkurës. 

Përfitimet:

  • Formuluar për të përmirësuar dukshëm teksturën e lëkurës për një pamje rrezatuese;
  • Synon një tonalitet dhe teksturë më të njëtrajtshme të lëkurës;
  • Projektuar për të eksfoliuar në mënyrë delikate duke siguruar një lëkurë më të butë dhe të shëndetshme.

I përshtatshëm për: lëkurë normale, të thatë dhe të yndyrshme

APLIKIMI: 

  • Mund të përdoret 1-3 herë në javë në mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte. 
  • Aplikojeni në lëkurë të pastër dhe të thatë duke përdorur një tampon pambuku; shmangni zonën e syve dhe buzëve. 
  • Lëreni për 15-20 minuta dhe shpëlajeni me ujë. 
  • Lëkura e ndjeshme mund të pësojë ndjesi shpimi gjilpërash dhe skuqjeje të përkohshme.
  • Vazhdoni rutinën e kujdesit ndaj lëkurës me aplikimin e një hidratuesi. 

Paralajmërim për djegien nga dielli: Ky produkt përmban një acid alfa hidroksi (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies nga dielli. 

Gjithmonë përdorni krem mbrojtës ndaj diellit.

Shiko edhe