Suavinex Pomada Intensiva del Panal * 75 ML

Suavinex Pomada Intensiva del Panal * 75 ML

Lekë 1,300.00
Title:  
Pomadë ushqyese intensive e zonës së pelenave tek bebet.

75 ml

Suavinex Pomada Intensiva del Panal është krijuar posaçërisht për të mbajtur lëkurën e foshnjës të mbrojtur dhe të qetë.

Formula e saj, me 89% përbërës natyralë, ndihmon në parandalimin dhe rivendosjen e barrierës së lëkurës në zonën e pelenave.

E përkryer për kujdesin intensiv të lëkurës shumë të ndjeshme me një tendencë të lartë ndaj acarimit.

Përbërësit aktivë:

  • Oksidi i Zinkut dhe Dioksidi i Titanit: të papërshkueshëm nga uji, mbrojnë kundër agjentëve të jashtëm. Kapacitet i madh absorbues i ujit.
  • Gjalpi Shea: hidraton menjëherë, duke rritur efektin mbrojtës të lëkurës nga agjentët e jashtëm.
  • Vaji i kastorit, Dylli Carnauba, Tokoferoli dhe Dylli i Bletës: sigurojnë një ndjesi të butë, të mëndafshtë dhe krijojnë një shtresë mbrojtëse.

Këshillohet përdorimi pas ndërrimit të pelenës.

Shiko edhe