Sudocrem Antiseptic Healing Cream

Lekë 500.00
Formëdoza:  
Krem me veti shëruese për lëkurën delikate të fëmijëve, që nga lindja.

60 g, 125 g, 250 g, 400 g

Sudocrem Antiseptic Healing Cream ka qenë dhe vazhdon të jetë aleati i prindërve për 90 vjet dhe është tepër efektiv për qetësimin dhe trajtimin e simptomave të skuqjes së zonës së pelenës.

 • I përshtatshëm për: skuqjen nga pelenat, puçrrat, ekzemën, prerjet dhe kullotat, djegien nga dielli, djegiet e vogla dhe djegiet.
 • Qetëson lëkurën e lënduar dhe mbron nga irrituesit.
 • Një bazë e papërshkueshme nga uji formon një barrierë mbrojtëse, duke ndihmuar në ndalimin e çdo ngacmuesi që të mos ketë kontakt me lëkurën.
 • Përmban një anestetik të butë lokal për të lehtësuar dhimbjen dhe acarimin.
Përbërësit aktivë:

 1. Oksidi i Zinkut, i cili redukton humbjen e lëngjeve nga lëkura, si edhe ka veti të mira antiseptike.
 2. Lanolinë anhidro hipoalergjike, një zbutës që qetëson dhe ruan butësinë e lëkurës.
 3. Alkooli Benzil ka veti anestetike lokale dhe antiseptike që ndihmojnë në zvogëlimin e shqetësimeve të lëkurës.

Për të ndihmuar në trajtimin e skuqjes nga pelenat me Sudokrem Antiseptik Healing Cream:

 1. Sigurohuni që lëkura e foshnjës tuaj të jetë e pastër dhe e thatë.
 2. Me duar të pastra dhe të thata, vendosni një sasi të vogël të Sudocrem në majë të gishtit tuaj. 
 3. Masazhoni butësisht kremin në lëkurë duke përdorur lëvizje të lehta, rrethore. Mundohuni të shmangni fërkimin, veçanërisht nëse lëkura duket e lënduar.
 4. Mundohuni të krijoni një film të hollë kremi dhe të tejdukshëm në lëkurë. Nëse kremi i bardhë është ende i dukshëm atëherë mund të keni përdorur shumë (mos u shqetësoni, fëmija juaj do të jetë mirë, vetëm mos harroni të përdorni pak më pak herën tjetër).
 5. Përsëritni këto hapa derisa skuqja të jetë qetësuar. Pastaj aplikoni Sudocrem në çdo ndërrim të pelenës, për të ndihmuar në parandalimin e skuqjes të mëtejshme.

Shiko edhe